Jest 20 produktów.

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Aktywne filtry

MTB 29

Rowery górskie Northtec MTB 29 cali to znakomite rozwiązanie zarówno dla zaawansowanych rowerzystów eksploatujących swoje maszyny w trudnych i wymagających warunkach, jak i dla tych, którzy chcieliby większego komfortu jazdy bez rezygnowania z możliwości terenowych. Rowery na kołach 29 łatwo pokonują nierówności, radząc sobie dobrze z wystającymi korzeniami, większymi kamieniami, czy dziurami. Dzięki dużemu rozmiarowi kół dają znacznie większą stabilność zarówno przy jeździe terenowej, jak i na utwardzonych drogach. Pozwalają dodatkowo na łatwiejsze uzyskiwanie większych prędkości.

Rowery górskie Northtec  budowane są z wykorzystaniem ram wytwarzanych przy użyciu zaawansowanej technologii hydroformowania. W wybranych modelach zastosowano technologię cieniowania, pozwalającą na uzyskanie większej wytrzymałości przy niższej masie. We wszystkich rowerach górskich Northtec na kołach 29 zastosowano najlepsze podzespoły, m.in. przerzutki, manetki, hamulce czy suporty od światowego producenta, firmy Shimano.

MTB 29 – rowery górskie Northtec w rozmiarze mistrzów

Rowery górskie Northtec z kołami 29 to odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony osób poszukujących sprzętu do uzyskiwania coraz lepszych wyników w jeździe terenowej. Jednocześnie jest to świetny pomysł dla tych, którzy poszukują rowerów łączących zalety maszyn trekkingowych z możliwością okazjonalnej jazdy w cięższych warunkach. Rowery MTB 29 zaproponował jako pierwszy ojciec roweru górskiego Garry Fischer, który zauważył korzyści, jakie dają tak duże koła. Liczne sukcesy tych rowerów nazwanych 29ers (od twenty niners – dwudziestki dziewiątki) w profesjonalnych zawodach sportowych szybko zaczęły przekonywać do siebie coraz szersze grono zawodników, początkowo w USA, a z czasem także w Europie. Dziś rowery z kołami o tym rozmiarze mają w swojej ofercie wszyscy dobrzy producenci.

Zalety kół 29 cali w rowerach górskich Northtec

Dzięki kołom o średnicy 29 cali (czyli 622 mm) rower górski Northtec może uzyskać większą prędkość zarówno na podjazdach, jak i zjazdach. Charakteryzuje się także lepszą przyczepnością, gdyż duża opona styka się z podłożem na większej powierzchni. Rower MTB 29 ma ponadto mniejszy kąt natarcia, co oznacza, że może łatwiej pokonać przeszkodę. Jest to spowodowane tym, że dla dużych kół podjazd na kamień czy krawężnik staje się „mniej stromy”. Koła 29 pozwalają też łatwiej pokonywać szerokie dziury w nawierzchni, gdyż koła mniej się w nich zapadają. Rowery górskie Northtec na kołach 29 prowadzą się znacznie pewniej i są bardziej stabilne niż pojazdy wyposażone w koła o mniejszej średnicy.

Hydroformowanie - najnowsza technologia w rowerach górskich Northtec

Ramy wykorzystywane przy konstruowaniu rowerów górskich Northtec są znakomitym i zrównoważonym połączeniem sztywności i elastyczności. Powstają w wyniku procesu hydroformowania, który polega na nadawaniu aluminiowym rurom pożądanego kształtu przez wstrzykiwanie pod dużym ciśnieniem specjalnej płynnej mieszanki wody bądź oleju. Przy hydroformowaniu rurę aluminiową z uszczelnionymi zakończeniami wkłada się do formy. Przez otwory technologiczne do środka wprowadza się płyn pod dużym ciśnieniem. Dzięki naciskowi wywieranemu przez płyn na ścianki rury ulega ona odkształceniu i przybiera kształt formy.

Metoda hydroformowania pozwala na uzyskiwanie ram o najbardziej wyrafinowanej geometrii, które gwarantują wspaniałe własności eksploatacyjne, wpływając na osiągi i komfort użytkowania. Elementy uzyskiwane przez hydroformowanie mają większą wytrzymałość, a ich powierzchnia – w przeciwieństwie do starszych sposobów produkcji – pozostaje nienaruszona. Dodatkowo tolerancje wymiarowe przy wykorzystaniu tej metody są minimalne.