Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Aktywne filtry

MTB 27,5

Górale 27,5 cala są udaną próbą znalezienia kompromisu pomiędzy zaletami rowerów na kołach 29, a tymi z tradycyjnymi obręczami 26 cali. Rowery MTB 27,5 cala znakomicie łączą ogień z wodą, zachowując możliwość uzyskania dużych prędkości, pewności prowadzenia i zdolności pokonywania nierówności z jednej strony, a z drugiej dając dużą zwrotność, zdecydowanie niższą masę oraz możliwość uzyskania dużego przyspieszenia.  Górale produkowane przez Northtec są budowane przy wykorzystaniu podzespołów Shimano, które gwarantują najwyższą jakość i bezawaryjność. Rowery z kołami 27,5 są oferowane z amortyzatorami Suntour, światowego lidera w produkcji widelców wszystkich rodzajów. W konstrukcji górali Northtec wykorzystano wiele rozwiązań, pozwalających na uzyskanie najlepszych własności użytkowych. Jest to między innymi system Cable Inside Frame, czyli ukrycie linek wewnątrz profili aluminiowych czy wytwarzanie ramy przy użyciu metody hydroformowania. Górale dostępne z kołami 27,5 cala to różne wersje modeli Gravity, Sowelo oraz modele Halcyon i Makalu. Rowery są dostępne z różnymi rozmiarami ramy: 13,15, 17, 19 oraz 21 cali.

Górale MTB 27,5" to połączenie dynamiki i dużych prędkości

Górale MTB 27,5" powstały w celu połączenia zalet kompaktowych rowerów na obręczach 26” z możliwościami, jakie dają duże koła w rowerach 29". Największą zaletą rowerów z kołami 27,5” jest ich zdecydowanie mniejsza masa w porównaniu z rowerami 29 – różnice dochodzą do kilkunastu procent. Jednocześnie 27,5” jest cięższy od standardowych górali 26 tylko o kilka procent. Różnice wagi bardzo mocno przekładają się na możliwe do uzyskania wartości przyspieszenia i skuteczność hamowania.

Kolejną zaletą górali z kołami 27,5” jest to, że są niemal równie zwrotne jak rowery standardowe, choć zdecydowanie lepiej radzą sobie na mokrej i błotnistej nawierzchni. W takich warunkach jedzie się na nich niemal tak pewnie, jak na rowerach 29". Bardzo dobrze radzą sobie także z pokonywaniem nierówności, ponieważ ich kąt natarcia jest bliski temu osiąganemu dzięki większym kołom.

Technologie poprawiające trwałość i osiągi

Znakomite własności użytkowe górali 27,5", wynikające z przewagi, jaką daje rozmiar obręczy, są w przypadku maszyn firmy Northtec jeszcze zwielokrotniane. Dzieje się tak za sprawą stosowanych rozwiązań konstrukcyjnych poprawiających komfort użytkownika i możliwe do uzyskania osiągi. Rowery są wyposażane w mocowanie tylnych tarcz typu Post Mount, co wpływa na zmniejszenie wagi. Stosuje się także prowadzenie pancerzy linek wewnątrz ramy, co chroni je przed zanieczyszczeniami i rdzą. Ramy są wykonywane w technologii hydroformowania, co daje możliwość swobodnego kształtowania profili. Dodatkowo dzięki stosowaniu cieniowania możliwe jest obniżenie wagi ramy, a co za tym idzie całej maszyny

Cieniowanie - najnowsza technologia w góralach Northtec

Ramy aluminiowe w góralach Northtec mogą być dodatkowo poddawane procesowi cieniowania. Wytrzymałość całej konstrukcji ramy rowerowej zależy wprost od jej geometrii i grubości materiału, z jakiego została wykonana. W przypadku ram, które są poddawane bardzo dużym obciążeniom, rozwiązaniem problemu mogłoby być zwiększenie grubości rur aluminiowych użytych do produkcji. Powoduje to jednak także znaczne zwiększenie wagi. Ponieważ niska masa jest, obok odporności, jedną z istotniejszych cech rowerów górskich trzeba dołożyć wszelkich starań, by utrzymać ją na jak najniższym poziomie. Projektantom rowerów górskich przychodzi tu z pomocą fakt, że obciążenia działające na ramę nie są identyczne w każdym jej miejscu. Optymalnym wyjściem mogłoby być wykorzystanie rur różnej grubości w różnych punktach konstrukcji. Wymagałoby to jednak wykonania wielu spawów, które osłabiałyby ramę i czyniły cały zabieg pozbawionym sensu. Na szczęście dzięki technologii cieniowania można uzyskać efekt różnej grubości rury w różnych jej punktach. Dzięki cieniowaniu rama może być zarazem lekka i odpowiednio wytrzymała oraz sztywna i zarazem sprężysta w odpowiednich miejscach. Ramy wykonane przy użyciu tej technologii są więc grubsze m.in. w pobliżu spawów.