MTB 26

Rowery MTB 26 cali marki Northtec to sprawdzone maszyny dla wszystkich, którzy zechcą zjechać z utartego szlaku. Tradycyjny rozmiar obręczy zapewnia dobrą zwrotność i umożliwia szybkie przyspieszanie. Sztywne ramy i znakomite przednie amortyzatory od firmy Suntour – lidera w produkcji stabilizatorów drgań przeznaczonych do rowerów – gwarantują optymalne wykorzystanie możliwości własnych mięśni i satysfakcję z jazdy. Dzięki osprzętowi firmy Shimano – przerzutkom przednim i tylnym, manetkom, kasecie i korbie – układ przeniesienia napędu i zmiany przełożeń działa bez zarzutu oraz pozwala zarówno na sprawne pokonywanie przeszkód, jak i komfortową jazdę po utwardzonych drogach.

Rowery MTB 26 cali posiadają lekką ramę z aluminium 6061, a niska masa jest ich wielką zaletą. Dzięki swojej zwrotności sprawdzą się znakomicie w miejscach, gdzie konieczne jest precyzyjne manewrowanie – na trudnych technicznie górskich trasach oraz w tłoku panującym na miejskich ulicach. Zwykle rowery na kołach 26" będą też często najlepszym wyborem dla osób nieco niższych, ułatwiając im panowanie nad maszyną i komfortową jazdę.

Wzorowa trwałość konstrukcji

Klasyczne rowery MTB 26 cali pozostają maszynami chętnie wybieranymi zarówno przez zwolenników ostrej terenowej jazdy, jak i tych, którzy rzadko opuszczają zwykłe drogi. Rowery z kołami 26 cali marki Northtec łączą dużą wytrzymałość z niską wagą i bardzo dobrym poziomem wykonania. MTB 26" są wyposażone w ramy zrobione z wytrzymałego stopu aluminium 6061. Charakteryzuje się on dużą wytrzymałością na korozję i dobrą twardością na poziomie 95 HB. W jego zawartość wchodzą m.in. domieszki magnezu, krzemu, żelaza oraz miedzi.

Ramy rowerowe wykonywane z aluminium 6061 poddawanego procesowi obróbki cieplnej T6 są bardzo sztywne, jednak ze względu na stosowanie dobrej jakości amortyzatorów nie przenoszą nadmiernych drgań. Co ważne, aluminium tego rodzaju bardzo dobrze nadaje się do spawania, dzięki czemu wykonywane z niego ramy mogą zachować właściwą wytrzymałość także w miejscach połączeń.

Technologia w rowerach MTB 26 cali – wytrzymałe i gładkie spawy

W konstrukcjach wykonywanych z metalu, takich jak elementy roweru górskiego 26 cali, a szczególnie jego rama, konieczne jest wykonywanie połączeń poszczególnych fragmentów przy pomocy spawania. Podczas rozgrzewania metalu przy spawaniu znacznie zmieniają się jego właściwości. Dochodzi do naruszenia struktury materiału, co jest w pewnym zakresie niezbędne w celu połączenia ze sobą dwóch jego kawałków. Miejsce spawania zawsze będzie jednak miało przez to nieco inne właściwości niż pozostałe części łączonych elementów. Dlatego istotne jest, by właściwości te mieściły się w dopuszczalnym przedziale wartości – o tym, czy tak będzie, decyduje jakość wykonanego spawu.

Ponieważ rama roweru MTB jest poddawana dużym przeciążeniom, jakość połączeń ma kluczowe znaczenie dla jej trwałości. W rowerach MTB 26 cali marki Northtec wszystkie spawy są bardzo wysokiej jakości – gwarantują najwyższą trwałość i jednocześnie nie osłabiają ramy. Staranność wykonania wszystkich połączeń sprawia, że na ramie brak zgrubień i nieregularności. Zwiększa to odporność na uszkodzenia oraz poprawia wygląd konstrukcji, wpływając korzystnie na estetykę roweru.