Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Trekking

Rowery trekinngowe, czyli turystyczne są stworzone do dłuższych wypraw i wycieczek krajoznawczych. Pozwalają na zabranie dużej ilości potrzebnych rzeczy, są wyposażone w bagażniki, które przydają się do zamocowania sakw i dodatkowych toreb. Mają dodatkowy osprzęt umożliwiający wygodną i bezpieczną podróż – znajdziemy w nich błotniki potrzebne w razie jazdy po mokrej nawierzchni oraz zestaw tylnego i przedniego oświetlenia. Dzięki dużym kołom w rozmiarze 28" rowery turystyczne mogą bez trudu pokonywać długie dystanse, także z większą prędkością, radząc sobie jednocześnie z nierównościami nawierzchni. Geometria ramy stosowana w rowerach przeznaczonych do uprawiania turystyki zapewnia wygodną, wyprostowaną pozycję za kierownicą, która nie powoduje szybkiego zmęczenia i bólu pleców. Rowery trekkingowe męskie i rowery trekkingowe damskie różnią się wielkością i geometrią ramy i są tak zbudowane, by gwarantowały jak najlepszy komfort.

Używane w konstrukcjach turystycznych amortyzatory przedniego widelca oraz sztycy siodełkowej znakomicie tłumią drgania, sprawiając, że pojawiające się nierówności nie odbierają przyjemności z jazdy. Możliwość blokady skoku przedniego amortyzatora na gładkiej nawierzchni pozwala na lepsze wykorzystanie siły rowerzysty. Rowery turystyczne męskie Bergon oraz rowery turystyczne damskie - Boudicca zbudowane są z wykorzystaniem znakomitych hydroformowanych ram, osprzętu firmy Shimano oraz wygodnych elastomerowych siodełek.

Turystyka rowerowa – bezpośredni kontakt z naturą i zanurzenie się w krajobrazie

Turystyka rowerowa zyskuje coraz większą popularność. Zwiedzanie atrakcyjnych okolic i podziwianie widoków z wysokości rowerowego siodełka to doznanie zapewniające wspaniałe wspomnienia i forma podróży umożliwiająca bezpośredni kontakt z mijanymi miejscami. Poruszanie się z dala od uczęszczanych dróg i swobodny wybór trasy oraz miejsc, które chcemy odwiedzić, daje poczucie swobody i sprawia, że znacznie lepiej poznajemy tereny, przez które przejeżdżamy. Dzięki zaletom rowerów turystycznych – komfortowi jazdy i możliwości zabrania ze sobą niezbędnego ekwipunku – każda wycieczka może być wspaniałą przygodą. Wybór odpowiedniego roweru turystycznego zapewnia wygodną podróż bez przykrych niespodzianek.

Co jest najważniejsze przy wyborze roweru turystycznego?

Rowery do turystyki, w przeciwieństwie do innych rodzajów dwukołowców, nie muszą zapewniać nam wspaniałych osiągów, znikomej masy czy niezwykłej odporności na jazdę w trudnym terenie. O wiele ważniejsze jest w ich przypadku zagwarantowanie bezpiecznej i komfortowej podróży, w której rower będzie niekłopotliwym towarzyszem. Poszukując odpowiedniej dla siebie maszyny, dobrze jest zwrócić uwagę na te elementy, które bezpośrednio wpływają na wygodę i pewność dotarcia do celu bez urazów i wypadków.

Komfort i wygoda – nieodłączne elementy jazdy turystycznej

Komfort jazdy na rowerze turystycznym wynika z zestawienia kilku elementów. Najważniejsza z pewnością będzie rama, której wyprofilowanie zapewnia wygodną, wyprostowaną pozycję, dzięki temu, że siodełko znajduje się niżej niż kierownica. Znaczenie dla komfortu jazdy ma też odległość między osią przedniego i tylnego koła. Im jest większa, tym większa będzie stabilność roweru i tym łatwiej i przyjemniej będzie się na nim jechało. Kolejnymi istotnymi elementami gwarantującymi brak nieprzyjemnych doznań podczas jazdy są odpowiednie amortyzatory. Najczęściej spotykane rozwiązania to amortyzator widelca oraz amortyzator podsiodełkowy. Ich obecność sprawia, że niestraszne będą nam nierówności, poradzimy sobie także podczas jazdy nieutwardzonymi drogami. Ważne dla wygody jazdy jest też odpowiednie siodełko. Najlepiej, gdy jest na tyle szerokie, by dawać pewne podparcie podczas dłuższej jazdy i wykonane ze sprężystego materiału – dobrze sprawdzają się tu różnego rodzaju elastomery.

Dobre hamulce są gwarancja szczęśliwego powrotu z udanej podróży

W przypadku roweru turystycznego, którym często będziemy się poruszać z dużym obciążeniem powodowanym przez umieszczony w sakwach ekwipunek, bardzo ważne są odpowiednio dobrane i pewnie działające hamulce. Szybkie zatrzymanie rozpędzonego pojazdu może decydować o naszym bezpieczeństwie, warto więc poświęcić tej sprawie nieco uwagi. W rowerach turystycznych Northtec mogą być zamontowane znakomite hamulce firmy Tektro, producenta z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji osprzętu rowerowego, które pozwolą na bezpieczną jazdę w każdych warunkach. Kolejnymi elementami, które są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem turystycznym, jest odpowiednie oświetlenie i odblaski. Sprawna lampka z przodu i z tyłu to absolutne minimum. Ważna jest też obecność dodatkowych elementów odblaskowych. W rowerach turystycznych Northtec mogą być zamontowane opony firmy Kenda z technologią Reflective Tape – paskami, znakomicie odbijającymi światło, które poprawiają widzialność roweru z boku.